ویرایش یک پست


در صفحه ارسال و یا ویرایش یک پست با فیلدها و گزینه های متعددی رو به رو خواهید شد. این فیلدها اطلاعاتی هستند که به صورت خودکار در مکان های مختلف برای نمایش یک پست به کار می روند.

در صفحه ارسال و یا ویرایش یک پست با فیلدها و گزینه های متعددی رو به رو خواهید شد. لطفا توجه داشته باشید در این آموزش سعی می شود به تمامی فیلدها و گزینه ها پرداخته شود اما این به این معنا نیست که تمامی این گزینه ها حتما در کنترل پنل شما وجود دارد. بعضی از گزینه مانند "انتشار خودکار" و یا "سوتیتر" برای وب سایت های خاصی مانند وب سایت های خبری کاربر دارد و در همه وب سایت ها فعال نیست.

 

وضعیت : این گزینه برای کنترل نمایش پست ها در سایت به کار می رود. اگر به هر دلیل تمایل به عدم انتشار یک پست دارید و یا می خواهید آن را موقتا غیرفعال کنید، کافی است گزینه "غیرفعال" را انتخاب نمایید. لطفا توجه داشته باشید تا زمانی پست را فعال نکنید به هیچ وجه در سایت نمایش داده نخواهد شد.

 

نوع ارسال : این گزینه برای مدیریت محل نمایش پست کاربرد دارد و برای وب سایت های مختلف متفاوت است. برای درک بهتر این بخش همواره تعدادی پست به صورت پیش فرض در سایت قرار داده می شود. به عنوان مثال اگر در یک وب سایت به تناسب قالب و یا سفارش کارفرما اسلایدری برای نمایش در صفحه اول قرار داده شده باشد، در این محل گزینه ای تحت عنوان "اسلایدر" تعریف می شود و با انتخاب آن پست مربوطه در اسلایدر سایت نمایش داده می شود. اگر گزینه "معمولی" را انتخاب کنید در صفحه اول نمایش داده نشده و تنها در صفحات داخلی مربوط به منوها نمایش داده می شود.

 

ترتیب نمایش : این گزینه تعیین کننده ترتیب نمایش پست ها در صفحه یک منو و یا زیر منو است. لطفا در استفاده از این گزینه دقت زیادی نمایید چرا که این گزینه به زمان ارسال پست ارجحیت دارد. به عبارت ساده تر اگر ترتیب نمایش یک پست را برابر عدد 1 قرار دهید، آن پست همیشه در صدر لیست قرار میگیرد. باز در نظر داشته باشید از طرف دیگر اگر به یک پست عدد 100 اختصاص دهید باز هم در صدر لیست قرار میگیرد تا زمانی که به پست دیگری عددی کوچکتر (مثلا 90) اختصاص دهید تا در بالای آن قرار گیرد.

 

تصویر اصلی : برای تصویر اصلی می توانید یک فایل با پسوند های gif، jpeg، jpg و png انتخاب کنید. تصویر اصلی همانطور که از نام آن پیداست در هر بخش و متناسب با نیاز قالب و طراحی سایت به عنوان تصویر اصلی مرتب با پست مورد استفاده قرار میگیرد. به عنوان نمونه در مثال اسلایدر، تصویری که در اسلایدر نمایش داده می شود همان فایلی خواهد بود که شما به عنوان تصویر اصلی در نظر گرفته اید.

 

انتشار خودکار : این گزینه در تمامی وب سایت ها فعال نیست و متناسب با درخواست کارفرما و نیاز وب سایت در پنل مدیریت فعال می شود. به کمک گزینه "انتشار خودکار" شما می توانید زمان نشر یک مطلب را تعیین نمایید تا مطلب مورد نظر دقیقا در تاریخ و زمان مورد نظر شما منتشر شود. فرآیند انتشار به صورت کاملا خودکار انجام می شود. اگرچه شما در هر زمان می توانید انتشار پست مربوطه را غیرفعال و یا فعال نمایید.

 

دسته بندی : از این گزینه برای اختصاص یک پست به منو مربوطه استفاده می شود. لطفا توجه داشته باشید عملا برای هر پست دو حالت دسته بندی انتخاب می شود. حالت اول در گزینه "نوع ارسال" و حالت دوم در گزینه "دسته بندی". این دو حالت اختلالی در عملکرد یکدیگر ایجاد نمی کنند و شما به راحتی به کمک گزینه اول محل نمایش پست و به کمک گزینه دوم یعنی دسته بندی منو نمایش پست را انتخاب می کنید.

 

سوتیتر : این گزینه در تمامی وب سایت فعال نیست. حتما خبرنگاران و اپراتور وب سایت های خبری با این گزینه به خوبی آشنا هستند و شامل عبارت کوچکی می شود که بالای تیتر خبر قرار میگیرد.

 

تیتر ارسال : شاید این گزینه نیازی به توضیح نداشته باشد. عبارت وارد شده در این فیلد به عنوان تیتر مطلب در بالای آن و با فونت درشت نمایش داده می شود.

 

توضیح کوتاه : این گزینه شامل متن کوتاهی می شود که در زیر تیتر قرار میگیرد. غالبا پیشنهاد می شود تیتر مطلب حالت سوالی، پیشنهادی و یا تشویقی داشته باشد و توضیحات بیشتر در بخش توضیح کوتاه قرار گیرد.

 

کلمات کلیدی : در این بخش باید تگ ها و یا کلمات کلیدی مرتبط با پست را وارد نمایید. این کلمه ها و یا عبارات به عنوان شاه کلید های پست و به صورت کاملا خودکار به موتورهای جستجو مانند گوگل معرفی می شوند تا موتورهای جستجو بتوانند به واسطه این کلمات کاربران مناسب و مشتریان بالقوه را به سایت شما راهنمایی کنند. در وارد کردن کلمات کلیدی دقت کافی داشته باشید و از وارد تگ های زیاد (بیش از 10 مورد) خودداری کنید تا توسط گوگل به عنوان کلاهبردار تشخیص داده نشوید !

 

توضیحات کامل : پس از فیلد کلمات کلیدی، کادر بزرگی قرار گرفته که محل اصلی وارد کردن اطلاعات است. امکاناتی کامل و متنوعی در این بخش پیاده سازی شده تا تمامی نیاز های شما از قبیل جدول بندی، پاراگراف بندی، شماره گذاری، افزودن تصویر، لینک، ویدئو و بسیاری موراد دیگر را پوشش دهد. برای آشنایی بیشتر با این امکانات به پست "ویراشگر متن" مراجعه نمایید. اطلاعات وارد شده در این کادر در صفحه اختصاصی هر پست نمایش داده می شود.

 

نوع نمایش گالری : این گزینه در تمامی وب سایت ها فعال نیست. به عبارت ساده تر این ماژول سفارشی بوده و در صورت تمایل کارفرما به سایت اضافه می شود. از طریق این فلید و گزینه "افزودن تصویر" در زیر آن می توانید برای هر پست یک گالری عکس اضافه نموده و نوع نمایش آن را تعیین کنید. دو نوع نمایش برای گالری عکس در نظر گرفته شده است. به صورت پیش فرض در تمامی سایت ها فقط گزینه "افزودن تصویر" فعال بوده و در صورت انتخاب چندین تصویر، تمامی تصاویر در انتهای پست مربوطه و به صورت پشت سرهم و در سایز بزرگ نمایش داده می شوند.

 

همچنین بعد از اضافه کردن یک تصویر، در صورت تمایل به حذف آن، تنها کافی است روی کلید سطل آشغال کنار آن کلیک کنید تا تصویر مربوطه حذف شود.

 

 

ویرایش پست جدید در سیستم مدیریت محتوا آرا