مدیریت منوها


به کمک بخش مدیریت منو ها، می توانید برای وب سایت خود یک دسته بندی جامع ایجاد کنید تا کاربران وب سایت به محض ورود به سایت با دسترسی به دسته بندی ایجاد شده بتوانند سریعتر به بخش و یا پست مورد نظر خود دست پیدا کنند.

به کمک بخش مدیریت منو ها، می توانید برای وب سایت خود یک دسته بندی جامع ایجاد کنید تا کاربران وب سایت به محض ورود به سایت با دسترسی به دسته بندی ایجاد شده بتوانند سریعتر به بخش و یا پست مورد نظر خود دست پیدا کنند.

 

مدیریت منو ها

 

در بخش "مدیریت منوها" دو ستون در بالای بخش قرار داده شده است. ستون سمت راست برای اضافه و یا ویرایش کردن منو های اصلی ( یا مادر ) و ستون سمت چپ برای ایجاد و یا ویرایش منوهای زیر مجموعه کاربرد خواهند داشت. در هر دو ستون گزینه های "تیتر منو"، ترتیب نمایش" و "لینک مستقیم" وجود دارد.

 

در فیلد "تیتر منو" همانطور که از نام آن مشخص است عنوان منو بایستی قرار داده شود. از طریق فیلد "ترتیب نمایش" می توانید ترتیب نمایش منو ها را تعیین نمایید. لطفا در این فیلد یک عدد صحیح مانند 2 یا 20 وارد کنید. اگر احتمال می دهید که ممکن است بعدها منوی جدید به لیست منو ها اضافه شود، ترتیب نمایش را با اعداد 10، 20، 30 و... تعیین کنید. به این ترتیب برای منوی جدید می توانید عدد 21 را در نظر بگیرید تا بلافاصله بعد از منو دوم که با عدد 20 مرتب شده است قرار بگیرد. همچنین از طریق منو "لینک مستقیم" می توانید منو مربوطه را مستقیما به یک وب سایت دیگر و یا مرجع متصل کنید تا کاربر بلافاصله با کلیک روی این منو، به جای مشاهده لیست پست های مرتبط با منو در داخل سایت، به وب سایت مرجعی که لینک آن را در فیلد "لینک مستقیم" وارد کرده اید منتقل شود.

 

امکان ایجاد زیرمنو در وب سایت های ارزان وجود ندارد و در پنل مدیریت اینگونه وب سایت ها کمی ظاهر بخش "مدیریت منو ها" متفاوت از تصویر زیر است و مدیریت تنها یک ستون (ستون سمت راست) را مشاهده خواهد نمود.

 

علاوه بر فیلدهای معرفی شده، فیلد چهارمی در بخش "افزودن زیرمنو جدید" تحت عنوان منو "مجموعه مادر" قرار داده شده است که به کم آن می توانید زیر منو تعریف شده را به یکی از منوهای اصلی (مادر) اختصاص دهید.

 

پس از ایجاد یک منو و یا زیرمنو، لیست منوهای ایجاد شده در زیر ستون ها قابل مشاهده خواهد بود. در این لیست در کنار هر منو (و یا زیر منو) دو کلیک "حذف" و "ویرایش" قرار داده شده است که همانطور که از نام آنها مشخص است از این کلیدها برای حذف منو و یا ویرایش منوی مربوطه استفاده خواهد شد.

 

لطفا توجه داشته باشید با حذف یک منو، تمامی پست های وابسته به آن نیز حذف خواهد شد و به هیچ عنوان امکان برگشت این منو و پست های مربوطه وجود نخواهد داشت. تعداد پست های مرتبط با هر منو، همواره در مقابل منو قابل مشاهده خواهد بود.